Letnia przygoda rozpoczęta: Pierwsza grupa dzieci odjechała na kolonie do Grotnik

Pierwszy turnus wakacyjnych kolonii w Grotnikach oficjalnie ruszył. W poniedziałek, 24 czerwca, z miejsca koło siedziby Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Łodzi przy ulicy Krzemienieckiej, wyjechało autokarami 60 dzieci. To pierwsza grupa z czterech, które spędzą wakacje w Grotnikach.

Kolonie te są przeznaczone dla dzieci w wieku od 8 do 12 lat. Łącznie uczestniczy w nich 240 młodych osób. Pierwsza grupa, liczaca 60 uczestników, właśnie rozpoczęła swoją przygodę 24 czerwca. Miejsce ich pobytu to ośrodek Szkolnego Schroniska Młodzieżowego.

Organizatorzy gwarantują, że nuda nie jest tu mile widziana. Każdego dnia dzieci będą miały okazję rozwijać nowe talenty i odkrywać swoje mocne strony. Program obejmuje różnorodne aktywności, takie jak warsztaty artystyczne, gry plenerowe czy konkursy talentów. Ponadto, zaplanowane zostały spotkania z ciekawymi gośćmi – cyrkowcami, leśnikiem oraz policjantami, którzy przekażą dzieciom ważne informacje na temat bezpieczeństwa. Zwiedzą ich również psy z Fundacji Working Dogs, gdzie ich opiekunowie pokażą dzieciom, jak dbać o swojego pupila.

W trakcie kolonii nie zabraknie też czasu na wycieczki. Młodzi koloniści będą mieli okazję zwiedzić kopalnię soli w Kłodawie, miasto Łęczycę oraz grodzisko w Tumie. Bez wątpienia każdy dzień będzie pełen emocji i niezapomnianych doświadczeń.