Oszuści znów atakują w Ozorkowie!

Coraz więcej przypadków prób wyłudzeń pieniędzy

Ozorków jest jedną z licznych gmin w województwie łódzkim, w których w ostatnim czasie dochodzi do bardzo wielu prób wyłudzenia pieniędzy od osób starszych. Policja odbiera sygnały zarówno od tych seniorów, którzy nie dali się nabrać, jak i od ofiar złodziei. Sposobem działania oszustów jest szeroko w mediach opisywana metoda „na wnuczka”.

Na czym polega metoda „na wnuczka”?

Metoda „na wnuczka” jest stosowana przez bandytów już od bardzo dawna. Oszust podszywa się pod krewnego, najczęściej wnuka swojej ofiary. Dzwoni do osoby starszej i prosi o pomoc finansową. Kryją się za tym zmyślone historie, np. wnuczek spowodował wypadek i teraz musi zapłacić kilkadziesiąt tysięcy złotych, żeby nie został aresztowany. Złodzieje wykorzystują naiwność osób starszych.

Jak się nie dać zrobić „na wnuczka”?

Policja przestrzega przed metodą „na wnuczka”. Dobrze jest uczulić na to nasze babcie i dziadków. Dodatkowo zawsze można ustalić z osobą starszą, że w przypadku otrzymania podejrzanego telefonu skontaktuje się ona z zaufanym członkiem rodziny lub policją i poinformuje o wszystkim przed podjęciem jakichkolwiek działań.