Ozorków na mapie woj. łódzkiego – co warto wiedzieć?

Ozorków to mała miejscowość, W samym mieście znaleźć można kilka miejsc, gdzie nie ma problemu z dostępnością noclegów. Ozorków oferuje ciszę i spokój, której to na co dzień brakuje w wielkich miastach. Warto tutaj przyjechać, aby poznać tutejsze i okoliczne atrakcje.

Ozorków (łódzkie) – podróże małe i duże

W samym Ozorkowie, dla mieszkańców, jak również dla osób przyjezdnych, został udostępniony Aquapark Wodnik. Przybyli mają do wykorzystania dwa baseny sportowe oraz jeden rekreacyjny, gdzie warto skorzystać również z masujących biczy wodnych, wodne wodospady.

Nie można również zapomnieć o obecności sauny na miejscu i siłowni, jaka stanowi pokusę dla miłośników aktywnego wypoczynku.

  • Kąpielisko nad Lindą znaleźć można w pobliskich Grotnikach. Świetna miejscówka, która znajduje się blisko lasu. To właśnie tu można wypocząć, ale także urządzić porządny spacer leśnymi alejkami. W okresie wiosenno-letnim do dyspozycji zostaje oddane pole namiotowe, jak również wypożyczalnia różnych sprzętów wodnych.
  • Kolegiata w Tumie, która znajduje się 11 km od Ozorkowa. Budowla, jaka związana jest ściśle z architekturą romańską. Konsekracja kościoła odbyła się w roku 1161. Niezwykle imponująca budowla wykorzystywana była nie tylko do celów sakralnych. To właśnie ona pełniła funkcje obronne podczas najazdu Tatarów.
  • Skansen Łęczyckiej Zagrody Chłopskiej leży 12 km od Ozorkowa. Budowa tego miejsca została ukończona w 2013 roku. Do dyspozycji zwiedzających zostały udostępnione budynki wielkie oraz mała architektura, która chętnie odwiedzana jest przez turystów.