Pierwszy Miejsko-Gminny Konkurs Ortograficzny zorganizowany w Szkole Podstawowej nr 5

Dnia 15 marca, w murach Szkoły Podstawowej nr 5, miało miejsce pierwsze tego typu wydarzenie – I Miejsko-Gminny Konkurs Ortograficzny. W konkurencji ortograficznej zmierzyły się zespoły ze szkół podstawowych z Modlnej, Leśmierza i Solcy Wielkiej, jak również reprezentacje szkół nr 2, 4 i 5 z Ozorkowa.

Zwycięzcami rywalizacji okazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2, natomiast drugie miejsce zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 5. Podium dopełnili młodzi adepci ortografii z Solcy Wielkiej.

Konkurs cieszył się patronatem Burmistrza Miasta Ozorkowa, Jacka Sochy, oraz Wójta Gminy Ozorków Tomasza Komorowskiego. To właśnie oni ufundowali cenne nagrody i upominki dla wszystkich biorących udział w konkursie. Współfundatorami nagród byli także Prezes sieci sklepów Intermarche, pani Marta Chętnik oraz Rada Rodziców działająca przy SP5.

Za słodki poczęstunek na wydarzeniu odpowiadała pani E. Graczyk z Cukierni „Piotruś”. Organizatorzy konkursu serdecznie dziękują wszystkim sponsorom za ich pomoc i wsparcie w realizacji tego wyjątkowego wydarzenia oraz gratulują wszystkim uczestnikom doskonałej wiedzy z zakresu ortografii. Autor tekstu i zdjęć: SP5.