Stróże prawa odzyskują skradzione jednoślady warte 1,5 tysiąca złotych

Oficerowie z posterunku w Piątku w krótkim czasie – niecała godzina od otrzymania zgłoszenia – udaremnili działanie złodzieja roweru. Nie tylko to, udało im się również wykazać, iż mężczyzna ten jest odpowiedzialny za inną kradzież jednośladu. Dzięki ich zaangażowaniu i efektywnej pracy udało się odzyskać porzucone rowery o łącznej wartości prawie 1,5 tysiąca złotych.

W czwartkowe popołudnie, 20 czerwca, około godziny 14.30, właścicielka skradzionego roweru zgłosiła incydent do lokalnego posterunku w Piątku. Rower zostawiła przed jednym ze sklepów znajdujących się na terenie tego miasta. Policjanci po zapoznaniu się z przypadkiem natychmiast zajęli się analizą nagrań z monitoringu.

Posiadając opis skradzionego pojazdu oraz portret pamięciowy sprawcy, mundurowi w ekspresowym tempie zlokalizowali przestępcę. Ten poruszał się kradzionym rowerem po ulicach Piątku. Natychmiast został zatrzymany, a skradziony pojazd został zabezpieczony. Jak się okazało, sprawcą kradzieży roweru damskiego był 25-letni mieszkaniec powiatu łęczyckiego – informuje asp. szt. Mariusz Kowalski, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy.

Policjanci udowodnili złodziejowi, że to nie jego jedyny występek na terenie Piątku. Dwa dni wcześniej skradł inny rower o podobnym typie sprzed innego sklepu. Dzięki ich zaangażowaniu i śledztwu, skradzione mienie o wartości około 1,5 tysiąca złotych wróci do swoich prawowitych właścicieli. Mężczyzna jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzuty dotyczące kradzieży rowerów, za które grozi mu nawet do pięciu lat pozbawienia wolności.