Tragiczny poranek na autostradzie A2: Wypadek busa z kibicami Industrii Kielce

Wczesnym rankiem, przed szóstą, na autostradzie A2 w rejonie miejscowości Kania Góra niedaleko Zgierza doszło do poważnego zdarzenia drogowego. Minibus typu Renault Traffic, którym podróżowali kibice piłkarskiego klubu Industria Kielce, zderzył się z ciężarówką marki Man. W wyniku tego tragicznego zdarzenia osiem osób odniosło obrażenia.

Na skutek tego dramatycznego wypadku droga w stronę stolicy kraju była nieprzejezdna przez dwie godziny. Około godziny ósmej rano wznowiono ruch na jednym pasie, natomiast pozostałe pasy drogowe udostępniano stopniowo w ciągu następnych godzin – relacjonuje rzeczniczka prasowa Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi, komisarz Aneta Sobieraj.

Z informacji policyjnych wynika, że bus jechał w tym samym kierunku co ciężarówka i uderzył w jej tył. W celu omijania miejsca wypadku zorganizowano objazd poprzez węzeł Emilia, a następnie drogę krajową nr 91 i drogę wojewódzką nr 702.

Osoby, które znalazły się w pojeździe osobowym to kibice klubu piłkarskiego Industria Kielce, powracający z meczu ćwierćfinałowego Ligi Mistrzów EHF, który odbył się w Magdeburgu w Niemczech. Właśnie tam dzień wcześniej ekipa z Kielc stawiła czoła drużynie SC Magdeburg.