Auto SPA – zadbaj o swój samochód

Każdy samochód, niezależnie od modelu czy rocznika, może prezentować się jeszcze lepiej, a już w szczególności, gdy swoje lata świetności ma już dawno za sobą. Mycie auta nieodpowiednimi środkami, takimi jak brudne gąbki lub korzystanie z myjni automatycznych, zawsze wiąże się w pewnym stopniu z uszkodzeniem zewnętrznej warstwy lakierniczej, czyli znanego lakiernikom klaru. Przez jego miękkość na powierzchni świeżego lakieru zawsze sukcesywnie zaczniemy zauważać mnóstwo płytszych lub głębszych zarysowań. Niezależnie od naszych starań, i tak się pojawią – kwestia tego, jak szybko się to stanie. Auto Spa w Łodzi to rozwiązanie problemu zniszczonego lakieru, lecz nie tylko – tak naprawdę zakres usług obejmuje wszystko to, co spędza sen z powiek perfekcjonistom.

Co obejmuje zakres usług firm Auto Spa?

Warto zacząć od tego, że czynności realizowane w ramach firmy Auto Spa obejmują wszystkie usługi, które w jakimkolwiek stopniu mogą pozytywnie wpłynąć na wygląd naszego auta. I to nie tylko z zewnątrz, lecz także wewnątrz. Wielbiciele motoryzacji powinni z tego typu usług korzystać jeszcze przed pojawieniem się pierwszym symptomów pogorszenia jakości lakieru, niestety większość z nas, głównie ze względu na oszczędności, budzi się zbyt późno – gdy na powłoce znajdują się już pierwsze, głębokie rysy.

Nadwozie czyste jak łza

Po pierwsze – lakier. To właśnie powłoka lakiernicza każdego auta ulega zużyciu zdecydowanie szybciej, niż wszelkie inne elementy każdego samochodu. Wynika to z jego specyfiki i użytkowania. Ma także podstawowy wpływ na wygląd naszego samochodu. Z tego powodu warto auto myć wyłącznie w specjalistycznych firmach, które doskonale znają sposób mycia lakieru tak, aby nie pozostawić na nim zabrudzeń oraz nowych, świeżych zarysowań. Znaczenie ma nie tylko gąbka, lecz nawet w niektórych przypadkach twardość wody oraz chemia, którą powinno się dobrać do konkretnego lakieru na podstawie agresywności danego środka i jego cech użytkowych.

Czy warto okleić auto folią lub zabezpieczyć jego lakier?

Zdecydowanie tak, jednak wyłącznie po przeprowadzonej korekcji lakieru bądź też bezpośrednio po jego odbiorze z salonu samochodowego. Folią PPF stosuje się w newralgicznych miejscach narażonych na wiele zniszczeń, spowodowanych np. uderzeniami kamieni lub wkładaniem do auta ciężkich i ostrych ładunków. Folię w Auto Spa Łódź warto zastosować np. na maskę, na przedni zderzak, czasami również na drzwi, na próg załadunkowy, a także na boczne progi.

Pielęgnacja wnętrza – to właśnie w nim przebywasz

W aucie, co oczywiste, zawsze podróżujemy w jego wnętrzu i z tego względu tak ważne jest, aby odpowiednio o nie zadbać. Powinno się przede wszystkim oddawać samochód jak najczęściej do firm, które zajmują się również kabiną pasażerską. Możesz co prawda samodzielnie użyć kilku typowych dla tego celu środków, lecz uważaj na ich skład – bywa tak, że niektóre pozostawią np. na desce rozdzielczej połyskującą powłokę, która mocno przeszkadza w jeździe.

Polerowanie – odzyskaj świeżość powłoki lakierniczej

Czasami samo dbanie o lakier nie wystarczy i nie obejdzie się bez przywrócenia jego świeżości. Służą do tego specjalistyczne środki, które ścierają zewnętrzną warstwę lakieru i usuwają w ten sposób płytkie i typowe dla standardowego użytkowania rysy. Z reguły pojawiają się one na lakierze niezależnie od tego, jak użytkujemy auto. Polerowanie pozwala na ich usunięcie, a tym samym na odzyskanie świeżego, głębokiego i nasyconego koloru każdego auta.

źródło zdjęć: freepik.com