Jak zrelaksować się w Ozorkowie?

Miasto Ozorków jest niewielkie, ale malownicze. Leży nad rzeką Bzurą. Obecnie odbywają się tam spływy kajakowe i szlak kajakarski ma duże znaczenie. Na rzece nie ma progów wodnych, dlatego też trasa polecana jest rodzinom z dziećmi.

Ozorków – relaks w tym łódzkim mieście

W Ozorkowie ulokowany jest aquapark Wodnik. Idealne miejsce dla każdego – rodzin z dziećmi, singli oraz seniorów. Miło jest spokojnie spędzić czas w takim wyjątkowym miejscu. Do dyspozycji klientów są baseny sportowy i rekreacyjny, a także bicze wodne i wodospady. Można tam miło spędzić czas po wędrówkach i innych formach relaksu. Dwie sauny suche, sauna parowa i siłownia to wyjątkowe miejsce dla każdego, kto lubi taki odpoczynek.

Co roku w czerwcu organizowane są Dni Ozorkowa. Jest to wielkie święto tej miejscowości. Odbywają się koncerty, są gry i zabawy, nie brakuje też konkursów. Można spokojnie korzystać z takich rozrywek. One dają naprawdę to, co najlepsze i wyjątkowe. W Ozorkowie można odpocząć nad zalewem. Zbiornik wodny na rzece Starówka to bardzo kameralne miejsce, z plażą, molo, obszarem wydzielonym dla wędkarzy. W tym miejscu można złowić karpie, leszcze oraz sumy. Restauracja Tramp Ozorków oferuje lokalne specjały. Zróżnicowany oraz bardzo aktywny odpoczynek wakacyjny są zapewnione w pięknym Ozorkowie. Szczególnie osoby lubiące relaks nad wodą oraz w wodzie znajdą coś dla siebie.

Poza tym warto wiedzieć, że Ozorków to miasto z tradycjami, z historią sięgającą XV wieku. Warto o tym pamiętać i spokojnie cieszyć się tym miejscem oraz jego atrakcjami. Niedrogi i miło można spędzić w nim wakacje.