Dolina Skrzatów – co warto wiedzieć o tej atrakcji nieopodal Ozorkowa?

Dolina Skrzatów – Park Skrzacich Opowieści, Figur i Ekspozycji znajduje się zaledwie 10 minut od Ozorkowa. Nie znajdziemy w nim głośnej zabawy ani muzyki, jednak magiczna atmosfera Doliny Skrzatów przeniesie nas w przeszłość, aby zrozumieć jak działa obecny świat.

Dolina Skrzatów dla dużych i małych

Dolina Skrzatów stworzona jest dla wszystkich, w każdym wieku. Historia, która odkrywana jest ze Skrzatologiem dopasowana jest do wieku odbiorcy. W Dolinie Skrzatów animatorzy uczą najmłodszych jak widzieć i dbać o przyrodę, dokładnie tak jak widzą ją skrzaty. Pobyt odbywa się poprzez podróż ze Skrzatologiem po wioskach i chatach skrzatów oraz poprzez spotkanie z Zielarką i Wiedźmą, które kończą lekcje. Zajęcia prowadzą animatorzy – pasjonaci. Odbywają się w formie żywej opowieści, w której biorą udział Skrzaty. Pojawiają się pytania, zagadki, a sama opowieść przystosowana jest do wieku i możliwości odbiorców. Miejsce robi wrażenie zarówno na dorosłych jak i dzieciach, jednak trzeba uważnie stąpać tam po ziemi. Pod nogami możemy znaleźć małe skrzaty i trzeba bardzo uważać, by ich nie rozdeptać. Skrzatolog opowiada o skrzatach chętnie i równie chętnie odpowiada na pytania gości, dlatego warto mu zadawać dużo pytań. Dolina Skrzatów jest miejscem, gdzie czas się nie liczy. Warto dać się porwać opowieściom Skrzatologa i powrócić do czasów dzieciństwa, kiedy to łatwiej było wierzyć w magiczne stworzenia.

Warto skupić się na tym, jak skrzaty żyją w zgodzie z naturą i odpocząć od miejskiego szumu. Wizyta w Dolinie Skrzatów to niezwykłe przeżycie zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Jest to miejsce, w którym można przekonać się, że dziecięce marzenia można urzeczywistniać.