Międzynarodowy rekord akcji "czytania na przerwie" zaangażował uczniów Szkoły Podstawowej nr 5

Dnia 26 października 2023 roku, Szkoła Podstawowa nr 5 z entuzjazmem przystąpiła do udziału w czwartej edycji międzynarodowego wydarzenia – VII Ogólnopolskiej Akcji Bicia Rekordu w Czytaniu na Przerwie. To popularne przedsięwzięcie zostało zrealizowane w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych i towarzyszącej mu kampanii społecznej o nazwie „Cała Polska czyta dzieciom”. Głównym organizatorem tej akcji jest Biblioteka Pedagogiczna działająca przy Wojewódzkim Ośrodku Metodycznym w Gorzowie Wielkopolskim.

Impreza ta skupiła liczącą się liczbę ośrodków z różnych zakątków globu, takich jak Europa, Afryka czy Ameryka Północna. Wszystkie te instytucje postanowiły wspólnie promować aktywność czytelniczą jako atrakcyjną i interesującą formę spędzania wolnego czasu.

Podczas trwania tej akcji, młodzi uczestnicy ze Szkoły Podstawowej nr 5 wykorzystali swoje przerwy szkolne na zanurzenie się w świecie literatury. Czytali oni swoje najbardziej ulubione powieści, podręczniki czy obowiązkowe lektury szkolne, dzieląc się swoją pasją do czytania z innymi.