Mistrzostwa Ozorkowa w Pływaniu zgromadziły blisko 200 zawodników

W Ozorkowie, miasteczku nieopodal Łodzi, zorganizowano Mistrzostwa w Pływaniu. Wydarzenie to przyciągnęło prawie 200 młodych pływaków, nie tylko z samego Ozorkowa, ale również z sąsiednich miejscowości. Zawody pływackie były honorowane patronatem Burmistrza Miasta, Jacka Sochy.

Podczas mistrzostw, uczestnicy mieli szansę rywalizować w różnych kategoriach wiekowych, rozpoczynając od najmłodszych zawodników – pięciolatków, a kończąc na szesnastolatkach. W zależności od wieku, pływacy mieli do pokonania dystanse o różnej długości. Ci najmłodsi, do 11 roku życia, musieli przepłynąć 25 metrów, wybierając samodzielnie styl pływacki. Starsi uczestnicy mieli nieco trudniejsze zadanie, gdyż ich dystans wynosił 50 metrów.

Wszystkie dzieci i młodzież będące uczestnikami zawodów otrzymały medale oraz karnety na basen. Najzdolniejsi pływacy w poszczególnych kategoriach wiekowych zostali nagrodzeni pucharami. Nagrody wręczali osobiście Burmistrz Miasta, Jacek Socha oraz dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji „Wodnik”, Mariusz Lewandowski.

Organizacją mistrzostw zajmowało się Centrum Sportu i Rekreacji „Wodnik”. Współorganizatorem zaś było Zgiersko – Łęczyckie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, które również miało swój udział w przygotowaniu tego sportowego wydarzenia.