MPK Łódź realizuje największy projekt inwestycyjny w swojej historii: budowa Zakładu Techniki

Inwestycja bez precedensu w historii MPK Łódź jest na horyzoncie – miejscem, gdzie dawniej znajdowała się zajezdnia tramwajowa Helenówek, ma powstać Zakład Techniki. Nowoczesna infrastruktura będzie służyła nie tylko do napraw i renowacji, ale także montażu tramwajów, które będą kursować po łódzkich ulicach.

„Ta inwestycja to coś, na co czekaliśmy od dawna. Jest to największy projekt związany z nieruchomościami w naszej historii. Dysponujemy wyjątkowo kompetentnym zespołem, który jest nie tylko dobrze wykształcony, ale również w pełni przygotowany do świadczenia usług na najwyższym poziomie specjalistycznym w obszarze remontów, napraw i modernizacji. Bez tego nowego zakładu i tych niezastąpionych pracowników, nie moglibyśmy utrzymać ciągłości funkcjonowania przewozów tramwajowych” – mówił Zbigniew Papierski, prezes MPK-Łódź, pod koniec lipca 2023 roku.

Na razie udało się w dużej mierze zakończyć prace nad fundamentami, instalacjami energetycznymi oraz montażem większości konstrukcji nośnej. Piotr Wasiak, rzecznik prasowy MPK Łódź, wyjaśnia, że w najbliższym czasie przewidziano realizację kolejnych etapów inwestycji: „Plany obejmują kontynuację prac budowlanych, w tym budowę dachu i obudowy hali oraz wykonanie robót związanych z instalacjami wodno-kanalizacyjnymi”.

Plan modernizacji dotyczy nie tylko samego terenu, ale także budynku, który zostanie rozbudowany o dwa duże skrzydła. Kiedy prace zostaną zakończone, Zakład Techniki stanie się miejscem pracy dla 200 pracowników produkcyjnych i 25 pracowników administracji.