Wielka zbiórka dla Czarka Sobczaka z Ozorkowa na operację ratującą życie

Mały dwuletni Czarek Sobczak, mieszkaniec miasta Ozorków, w najbliższej przyszłości ma szansę poddać się operacji w USA, która może mu uratować życie. Przez kilka ostatnich miesięcy trwa intensywna zbiórka funduszy na jego kurację, a na jej zakończenie pozostaje coraz mniej czasu.

Jego rodzice, stojąc w obliczu śmiertelnej choroby syna, wyrażają swoje bezsilne pragnienie zapewnienia dziecku najlepszej możliwej opieki. W obliczu tej strasznej choroby i wyniszczającego leczenia, ich mały synek musi stawić czoła jednemu z najtrudniejszych do pokonania nowotworów – Neuroblastomie IV stopnia. Bez pomocy ze strony innych ludzi, walka o życie ich synka może okazać się przegrana.

Całość kosztów leczenia wynosi 1,8 miliona złotych, ale dzięki wielkiej hojności społeczeństwa udało się zebrać już ponad 780 tysięcy złotych. Obecnie młody Czarek wraz z rodzicami przebywa w krakowskim szpitalu, gdzie rozpoczyna cykl radioterapii trwający trzy tygodnie. Od połowy marca planowane jest rozpoczęcie immunoterapii. Babcia Czarka, pani Anna, serdecznie apeluje o wsparcie.

Zbiórka na rzecz leczenia Czarka jest organizowana zarówno za pośrednictwem strony siepomaga, jak i podczas różnego rodzaju wydarzeń. Jednym z takich wydarzeń będzie kiermasz walentynkowy, który zaplanowany jest na 11 lutego, od godziny 11:00 do 18:00, w Ogrodach Geyera przy ulicy Piotrkowskiej w Łodzi.