Najwyższe odznaczenia dla Elity Strażackiej z Łodzi podczas uroczystej gali

Podczas ceremonii wręczenia nagród, zorganizowanej w celu uhonorowania najbardziej wybitnych strażaków działających na terenie województwa łódzkiego, nie zabrakło reprezentantów stolicy regionu. Ze względu na swoją imponującą służbę i nieocenione zasługi, trzech łodzian otrzymało prestiżowe wyróżnienia.

Uroczystość, która odbyła się 1 grudnia, miała miejsce w Instytucie Europejskim w Łodzi. Wśród uczestników znaleźli się zarówno przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej, jak i Ochotniczej Straży Pożarnej. W sumie, podczas finałowej gali XXIII edycji konkursu „Najlepszy Policjant, Strażak PSP i OSP województwa łódzkiego”, którego organizatorem był Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber, rozdano dwadzieścia nagród w różnych kategoriach.

Najważniejsze laury powędrowały do rąk strażaków z Łodzi. Młodszy brygadier Jarosław Łuczak, reprezentujący Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi, został odznaczony tytułem najlepszego strażaka PSP systemu codziennego za rok 2023.

Do grona laureatów z Łodzi dołączył także brygadier Mariusz Kawnik, który otrzymał nagrodę dla najlepszego dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w 2023 roku. Uroczystość była również okazją do uhonorowania Dominika Gruchota z Ochotniczej Straży Pożarnej w dzielnicy Łódź-Mikołajew, który został uznany za najlepszego strażaka-ratownika OSP w 2023 roku.