Dla seniorów z Łęczycy darmowe przejazdy na terenie miasta dzięki Ogólnopolskiej Karcie Seniora

Zwracając się do starszych obywateli Łęczycy, Burmistrz Paweł Kulesza zapewnia, że posiadacze Ogólnopolskiej Karty Seniora będą mogli cieszyć się bezpłatnymi podróżami po mieście. Jest to doskonała wiadomość dla wszystkich seniorów, którzy często borykają się z problemem przemieszczania się na coraz większe odległości w rozwijającym się mieście.

Chcąc skorzystać z tej bezpłatnej usługi komunikacyjnej, wystarczy być seniorem i posiadać Ogólnopolską Kartę Seniora. Kartę tę można wyrobić w Urzędzie Miejskim w Łęczycy, a jej unikalny znak rozpoznawczy to herb miasta Łęczyca. Starannie wydrukowany na karcie, gwarantuje bezproblemowy dostęp do darmowych przejazdów pojazdami PKS Łęczyca na obszarze całego miasta.

Zdając sobie sprawę z rosnących odległości między kluczowymi punktami miasta, burmistrz Kulesza zauważył, że rozszerzenie sieci małej komunikacji miejskiej jest planowane. Przyznał jednak, że jest to sprawa skomplikowana i wielowymiarowa. Niemniej jednak, seniorzy potrzebowali natychmiastowej pomocy, co doprowadziło do wprowadzenia tej nowej inicjatywy, oferującej bezpłatną usługę przewozu dla starszych mieszkańców.