Nowoczesne autobusy hybrydowe będą służyć mieszkańcom Ozorkowa i Parzęczewa w dojazdach na stację kolejową

Od 11 grudnia tego roku, nowoczesne autobusy hybrydowe zasilą szereg transportu komunikacyjnego dwóch miejscowości – Ozorkowa i Parzęczewa. Ich głównym zadaniem będzie przewożenie mieszkańców do stacji kolejowej Ozorków Nowe Miasto. Jest to jedno z działań samorządu województwa mających na celu walkę z problemem wykluczenia komunikacyjnego.

Mieszkańcy Ozorkowa i Parzęczewa, dzięki autobusom hybrydowym, będą mogli bez problemów dotrzeć na stację kolejową, skąd kursują pociągi Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, między innymi do Łodzi. Autobusy te zostały zakupione przez samorząd województwa łódzkiego, a środki na ten cel pochodzą z programu Polski Ład.

Działania inwestycyjne województwa nie ograniczają się jedynie do komunikacji. W Ralewicach, leżących w powiecie poddębickim, mieszkańcy mogą już korzystać z odnowionego odcinka drogi wojewódzkiej numer 479. Koszt modernizacji tej drogi przekroczył 5 milionów złotych.

Samorząd województwa łódzkiego nie zapomina także o zdrowiu mieszkańców. Od początku nadchodzącego roku, najprawdopodobniej już od Święta Trzech Króli, mieszkańcy Uniejowa, ale również cały region, będą mogli korzystać z tężni solankowych. Inwestycja ta pochłonęła aż 25 milionów złotych.