Dojazd do stacji kolejowej dla mieszkańców województwa łódzkiego – nowe możliwości dzięki programowi „Po drodze z koleją”

Zgodnie z najnowszymi planami zainicjowanymi przez Łódzką Kolej Aglomeracyjną (ŁKA), mieszkańcy niektórych miejscowości w województwie łódzkim będą mogli skorzystać z nowego udogodnienia. W ramach realizacji programu o nazwie „Po drodze z koleją”, będą oni dowożeni prawie prosto ze swoich domów na stację kolejową lokalnymi autobusami. Linia połączeniowa Ozorków-Parzęczew to druga trasa, która jest częścią projektu Kolejowej Komunikacji Autobusowej ŁKA na terenie województwa łódzkiego.

Pierwsza linia, Zelów-Łask, została uruchomiona 12 listopada i cieszy się dużym powodzeniem wśród pasażerów – mieszkańców powiatów łaskiego i bełchatowskiego. Natomiast linia Ozorków – Parzęczew będzie operacyjna od 11 grudnia, a do końca tego roku pasażerowie będą mogli skorzystać z niej bez konieczności płacenia za bilety.

Autobusy te mają na celu zapewnienie transportu dla mieszkańców mniejszych miejscowości, które nie mają dostępu do połączeń kolejowych, umożliwiając im szybki i bezpieczny dojazd na stacje PKP. Rozwiązanie to jest odpowiedzią na brak połączenia tramwajowego między Ozorkowem a Łodzią i zostało opracowane we współpracy z lokalnymi samorządami.

Oferta Kolejowej Komunikacji Autobusowej ŁKA ma na celu umożliwienie mieszkańcom komfortowe i ekonomiczne dojazdy do Łodzi oraz innych dużych miast regionu dzięki siedmiu liniom, które mają zostać uruchomione w całym województwie. „Jest to dopiero początek naszych planów dotyczących rozbudowy programu”, mówił Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego.