Piknik Rodzinny z okazji Dnia Mamy, Taty i Dziecka – radosne wydarzenie w przedszkolnym ogrodzie

28 maja 2024 roku przedszkolny ogród stał się areną dla Rodzinnego Pikniku, który zorganizowano na cześć Dnia Matki, Ojca i Dziecka. Uroczystość rozpoczęła się od recytacji wiersza „Bajkowa rodzina” przez Jasia Tobera z grupy „Skrzatów”. Następnie dyrektor Anna Kasprowicz zaprosiła wszystkich do wspólnej zabawy, składając jednocześnie życzenia pełne miłych doznań.

Święto było okazją, aby dzieci z różnych grup przedszkolnych pokazały swoje zdolności artystyczne poprzez wykonanie specjalnie przygotowanych na tę okoliczność piosenek dedykowanych Mamom i Tatom. W uznaniu dla Rodziców, a także za wsparcie podczas pikniku, organizatorzy złożyli serdeczne podziękowania.

Na scenie wystąpiły również dziewczynki z grupy „Skrzatów”, które wykonały taniec do piosenki „Mamma mia”. Z kolei dziewczęta uczęszczające na zajęcia taneczne pod kierunkiem Alicji Reurowicz z Ozo Dance Studio Szkoły Tańca mogły zaprezentować swoje umiejętności taneczne. Dużym zaskoczeniem był natomiast występ Rodziców, którzy odegrali rolę w przedstawieniu „Kaczka Dziwaczka”.

Piknik upłynął pod znakiem uroczych upominków dla dzieci i ich Rodziców. Zabawę uświetniła Lidia Antczak, która prowadziła zajęcia zumby dla dzieci i ich Rodziców.

Dla najmłodszych przygotowano wiele atrakcji: malowanie buzi, kolorowe warkoczyki, brokatowe tatuaże we współpracy z salonem „Manufaktura Paznokci”, animacje ruchowe z Ozo Dance Studio oraz zabawy sportowe pod okiem trenera Kotan Ozorków – Mateusza Maciejewskiego. Harcerze z Hufca ZHP w Ozorkowie również mieli swój udział w organizacji zabaw.

Prezes Zarządu GS Ozorków Dariusz Szpakowski ofiarował owoce i warzywa, za co serdecznie mu dziękujemy. Wszyscy uczestnicy pikniku mogli skosztować słodkiego poczęstunku, a dla najmłodszych były również pyszne lody.

Nieocenione doświadczenie dostarczyli Strażacy z OSP w Ozorkowie, którzy prezentowali dzieciom strażacki samochód wraz z jego wyposażeniem. Na koniec, małym gościom wręczono soczki w kartonikach i cukierki.