Zaproszenie na spotkanie autorskie z Jackiem Perzyńskim – odkryjmy razem sekrety Zgierza, Ozorkowa, Głowna i Strykowa!

21 lutego przypada wyjątkowe wydarzenie dla miłośników lokalnej historii w naszym regionie! Pisarz Jacek Perzyński, autor książki „Sekrety Zgierza, Ozorkowa, Głowna i Strykowa”, będzie gościem specjalnym spotkania autorskiego. To wydarzenie na pewno przyciągnie tych, którzy chcą zgłębić tajemnice naszych miast i dowiedzieć się więcej o nieodkrytych dotąd aspektach ich historii.

Spotkanie odbędzie się w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Marszałka w Łodzi. Joanna Kantyka, pracownik biblioteki, zostanie moderatorem tego wydarzenia. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do sali konferencyjnej biblioteki o godzinie 17:00. Przypominamy, że wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny!

Niespodziewane przygody czekają na nas po spotkaniu autorskim! Ruszymy do Zgierza, gdzie przeżyjemy emocjonujące chwile, pływając łódką po malowniczych jeziorach i tańcząc nad stawem Cylkego w towarzystwie znanej filmowej postaci – Macieja Kozłowskiego. Przewidziane są także odwiedziny na stronach Ziemi Obiecanej, gdzie spotkamy Karola Borowieckiego, właściciela słynnej „Boruty”.

Po drodze czekają na nas liczne niespodzianki – odkryjemy uroki Smardzewa, które nie ustępują pięknu Zakopanego, zobaczymy luksusowe Sokolniki, ciekawostki w Giecznie oraz lotnisko w Dąbrówce. Na koniec wizyta w znanej lokacji urbexu – rezydencji w Bratoszewicach. Zapraszamy do wspólnego odkrywania sekretów Zgierza, Ozorkowa, Głowna i Strykowa!