Awaria na drodze w kierunku Zgierza: samochód osobowy uderzył w słup na al. Włókniarzy

Jadwiga Czyż, przedstawicielka łódzkiej policji drogowej, poinformowała o incydencie drogowym. Samochód osobowy zderzył się z słupem na al. Włókniarzy na trasie do Zgierza. Kierowca samochodu, mężczyzna, choć zszokowany, nie odniósł poważniejszych obrażeń i pozostaje przytomny. Niestety, zdarzenie to spowodowało pewne utrudnienia w ruchu drogowym.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Jadwigę Czyż, zdarzenie miało miejsce w godzinach największego natężenia ruchu popołudniowego. Zaleca ona unikanie tej części miasta lub przygotowanie się na długie oczekiwanie w korkach.

Niemniej jednak, al. Włókniarzy od pewnego czasu jest miejscem licznych utrudnień. Od 11 września trwają tam prace nad modernizacją sygnalizacji świetlnej, dokładnie na skrzyżowaniu z ul. św. Teresy. Prace te potrwają jeszcze przez dwa tygodnie, co znacznie ogranicza ruch na tej trasie – dostępny jest tylko jeden pas ruchu.

Podczas trwania remontu, kierujący są zmuszeni do rezygnacji ze skrętu w lewo – zakaz ten obowiązuje w obie strony. Jazda na wprost oraz skręt w prawo z al. Włókniarzy w kierunku Radogoszcza jest nadal możliwa, co również dotyczy jazdy w przeciwnym kierunku.