Nowe regulacje dotyczące dofinansowania z programu „Czyste Powietrze” i plany inwestycyjne dla Ozorkowa

Ważne zmiany w programie „Czyste Powietrze” zostaną wprowadzone od 14 czerwca 2024 roku. Wówczas to, dotacja na instalację takich urządzeń jak kocioł na pellet, kocioł zgazowujący drewno czy pompę ciepła, będzie przyznawana tylko w sytuacji, kiedy wybrane przez użytkownika rozwiązanie znajduje się na tzw. liście zielonych urządzeń i materiałów (lista ZUM).

Jednocześnie, wieści o przyznanym dofinansowaniu spotkały się z entuzjastycznym odbiorem ze strony Jacka Sochy, burmistrza Ozorkowa. Jego priorytetem staje się przeprowadzenie zaplanowanych wcześniej remontów dwóch kamienic położonych przy ulicy Łęczyckiej oraz modernizacja budynku usytuowanego przy placu Jana Pawła II. Na uwagę zasługuje fakt, że największa kwota jest przewidziana na renowację kina Ludowego.

Socha podkreślił swoje zaangażowanie w proces remontowy budynków miejskich już podczas kampanii wyborczej. Cieszy go decyzja Stowarzyszenia Łódzkiego Obszaru Metropolitarnego o przyznaniu środków finansowych w ramach strategii inwestycyjnych. W ten sposób Ozorków ma szansę na duże dofinansowanie zarówno termomodernizacji kamienic przy ul. Łęczyckiej 2 i 2a, jak i budynku przy placu Jana Pawła II 7 oraz modernizacji kina Ludowego. Wszystko zależy jednak od decyzji samorządu, który musi poprzeć te inwestycje. Burmistrz wyraził nadzieję, że konkretne działania zostaną podjęte niezwłocznie, co z pewnością spotka się z pozytywną reakcją mieszkańców miasta.