Nowoczesny ambulans dołącza do zespołu ratownictwa medycznego w Ozorkowie

Jednostka ratownictwa medycznego działająca w Ozorkowie zyskała nową karetkę pogotowia, wyposażoną w najbardziej zaawansowany sprzęt diagnostyczny oraz reanimacyjny. Dzięki temu dodatkowi, praca ratowników stanie się znacznie łatwiejsza, co przekłada się na skuteczniejszą pomoc dla pacjentów w sytuacjach, gdzie zagrożone jest ich zdrowie lub życie.

Wnętrze nowej karetki wyposażone jest w nowoczesne rozwiązania, takie jak specjalistyczne nosze czy krzesełka kardiologiczne z systemem umożliwiającym bezpieczne i komfortowe transportowanie pacjenta po schodach. Dodatkowo, ambulans posiada pompy infuzyjne oraz urządzenia przeznaczone do automatycznego wykonywania kompresji klatki piersiowej.

W ramach projektu modernizacji floty karetek, łącznie osiem ultranowoczesnych pojazdów dołączyło do ekip ratunkowych działających pod egidą Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi. Jedna z tych karetek trafiła właśnie do Ozorkowa.

Sprzęt został oficjalnie przekazany ratownikom z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej 12 stycznia. Ceremonię przekazania przeprowadził wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Łódzkiego, Zbigniew Linkowski, przy asyście burmistrza Jacka Sochy oraz radnych miasta Ozorków.