Ozorków 2024: budżet przekracza 100 milionów złotych – perspektywa znaczących inwestycji

W 2024 roku, budżet miasta Ozorków osiągnie sumę 100 milionów 806 tysięcy złotych. Planowane wydatki samorządu to kwota większa i wynosi 106 milionów 188 tysięcy złotych. Przewiduje się, że deficyt zostanie pokryty z nadwyżek z poprzednich lat.

Decyzję o przyjęciu takiego budżetu poparła prawie całość rady miasta – jedynie dwóch radnych wstrzymało się od głosu.

Wśród kluczowych inwestycji zaplanowanych na rok 2024 znajdują się liczne projekty. Pierwszy z nich to budowa ścieżki dla pieszych i rowerzystów wzdłuż rzeki Bzura, od ulicy Starzyńskiego aż do zalewu „Starówka”. Kolejne to przebudowa boiska sportowego przy ulicy Łęczyckiej oraz modernizacja boiska przy Szkole Podstawowej nr 2 i kortu tenisowego znajdującego się przy ulicy Traugutta 2.

Zaplanowano również zakup i instalację ogólnodostępnego kontenera socjalnego na terenie plaży przy miejskim zalewie. Przewiduje się także poprawę efektywności energetycznej i jakości instalacji w budynku Szkoły Podstawowej nr 5, zlokalizowanej przy ulicy Cegielnianej 25.

Na liście planowanych inwestycji znajduje się również przebudowa kilkunastu dróg gminnych na terenie Ozorkowa – wszystko to w celu poprawy bezpieczeństwa. Prace mają rozpocząć się w 2024 roku. Ponadto, przewiduje się poprawę bezpieczeństwa poprzez modernizację dróg we wschodniej części miasta. Inwestycje te obejmują budowę i modernizację infrastruktury drogowej, kończąc na modernizacji ulic Kasztanowej, Sosnowej, odcinka Granicznej i Grzybowej oraz skrzyżowania Wiejska/Sienkiewicza/Krótka.